KURBAN BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN

  Biz de Çocuk Cenneti olarak ‘KURBAN ZARAR VERMESİN’ kampanyasına katıldık.

 

Kurban Bayramı tüm Müslümanların sevinç ve coşkuyla karşıladıkları , yardımlaşma , sevgi , saygı  duygularını güçlendiren , toplumsal birlik ve beraberliği sağlayan çok özel bir gündür.Bu ve bunun gibi özel günler sadece bizim hayatımızda değil çocukların hayatında da çok anlamlı değişikliklere kapı aralar. Akrabalık ve komşulukların önemini hatırlatan , yardıma muhtaç insanların unutulmadığı , küslüklerin bittiği , çocukların sevindirildiği , saygı göstermenin gerekliliğini öğrenilmiş ve öğretilmiş olur.Ve yaşanılan bütün bu değerler çocuklar için yeniden anlam kazanır ve bu değerler yaşatılarak yeni nesillere tekrar tekrar aktarılır.

Türkiye’nin hemen her yerinde Kurban Bayramı sırasında kurban kesilmektedir. Bayram ne kadar keyifli bir ortam yaratsa da , kurban kesimi sırasında bir çok çocuğun olumsuz deneyimler yaşadığını bilmekteyiz. Bu konuda nice çocuğun – en hafif deyişle – çok zor durumlarda kaldığını ve yaşadıklarından çok etkilendiğini yapılan araştırmalarla görmekteyiz.

 

Bu bayram sizleri bilinçli anne-babalar olmaya davet ediyoruz. Çocuklarımızı bayramın olumsuz etkilerinden koruyarak onlara bayramın keyfini daha farklı yaşatalım. Kesim yerlerinden çocuklarımızı uzak tutalım , televizyondaki kesimle ilgili verilen haberleri bu bayram izlemeyelim ve izlettirmeyelim. Bayramın tadını çocuklarınız aileleriyle birlikte gezerek  , ziyaretlerde bulunarak çıkartsınlar. Onlar bayramı mutlu geçirsin bizler de onlarla mutlu olalım.

 

İYİ BAYRAMLAR :)

 

 

Eki 09, 2013 | Kategori: Blog | Yorumlar: none

 

Yorum Yap

Yorum yazmak için üye girişi yapmalısınız.