ELLERİNİZE SAĞLIK …

Bu hafta itibariyle doğal besinde 2. haftamızdayız.Çocuklar biraz daha alıştılar… Tat değişimi elbette bazı çocuklarımızı etkiledi , yerken surat ekşitmeleri ,’ ben yemeyeceğim’ demeleri başladı.Bu değişimi anlatmak güç olsa da yavaş yavaş ikna olmaya başladılar :)

 

Geçtiğimiz günlerde İnebolu pazarında bir çok doğal gıda temin ettik …  Köy tarhanası muhteşemdi yaptık içtik oldukça da lezzetli olmuştu :)

 

Bir yandan da  elimizin hamaratını da katalım ,  imkanlarımızdan da faydalanalım dedik ve OKULUMUZDA ERİŞTEMİZİ yaptık. Hazır paket makarna yerine organik unumuzla kendi hazırladığımız hamurumuzu erişte haline getirdik ve bugün afiyetle yedik :)

 

 

Annemin ve aşçımızın desteklerini göz ardı edemem… Emeklerini , desteklerini benden hiç esirgemiyorlar sağ olsunlar :)

 

 

Verdiğimiz eğitimin yanı sıra gıda olarak da sağlıklı beslenmekten oldukça mutlu ve huzurluyum. Günümüzde ; yediğimiz besinlerin içeriğinin okadar  farkında değiliz ki…Doğal olan her şeyden uzağız ne yazık ki , çocuklarımıza vicdan rahatlığımla yedirdiklerimiz ruhumu daha da huzurlu yapıyor.

 

Dilerim her anaokulları , kreşler değişime , yaratıcılığa , huzura , vicdana açık olurlar hem eğitim anlamında , hem gıda anlamında …

Eyl 11, 2012 | Kategori: Blog | Yorumlar: none

 

Yorum Yap

Yorum yazmak için üye girişi yapmalısınız.