BİZİM OKULA BİR HALLER OLDU :)

Çocuklarımıza sunduğumuz eğlenceli , öğretici , sevgi dolu okulumuza uzun zamandır hayata geçirmeyi planladığım çalışmalarımdan biri de DOĞAL BESİN İLE BESLENMEK’ti veeee bugün itibariyle gıdalarımızda değişime geçtik :)
Gıda değişiminde kendimce elbette tereddütlerim vardı… Fakat aylar önce tanıştığım Derya hanımın da teşvik ve çabalarıyla doğru bir girişim olacağına ikna olmuştum. Eren (Derya hanımın oğlu) doğduğu günden beridir doğal gıda ile beslenmiş bir çocuğumuz ve Derya hanımın bu konuda daha bilinçli olması bana en büyük destek kaynağıydı. Araştırma kısmında bana çok yardımcı oldu (kendisine de bu girişimimiz de yardımları için teşekkür ediyorum :) )

 

 

Çocukların daha sağlıklı büyümeleri için bir şekilde beslenmeleri gerekiyor.Bu nedenle bundan öncesinde de kullanmadığımız ve her daim kaçındığımız sağlıksız besinlerin yanı sıra daha sağlıklı doğal besinler kullanmak çocuklarımıza GDO’suz köy gıdalarını verebilmek hep aklımdaydı.Bunu hayata geçirebilmiş olmak kendimi daha mutlu ve rahat hissetmeme sebep oldu… Dün sabah Kastamonu’nun İnebolu pazarına gidip köyde beslenen tavukların yumurtalarından , tarhanasından , peynirinden , pekmezinden , reçelinden , patlıcanından vs. alarak bugüne hazırlandık.  Ekmeğimizi halk ekmeğin tam buğday ekmeğini , unumuzu tam buğday unumuzla başlıca gıdalarımızı tamamladık.Artık yeni sezona okul olarak hem eğitim anlamında hem de gıda anlamında hazırız.

Eyl 03, 2012 | Kategori: Blog | Yorumlar: none

 

Yorum Yap

Yorum yazmak için üye girişi yapmalısınız.