İlk Blog Yazım

Bir canlının başlangıç noktası anne karnına düşmesiyle başlar.. Her bitiş bir başlangıç olduğu gibi hayatımızın bir çok evresinde umut dolu başlangıçlarımız vardır.

Hayatımın başlangıç dönemi ; 23.07.1983 yılında İstanbul’da 3 kişilik çekirdek ailemin en küçük 4. ferdi olarak dünyaya gelmemle oldu. Doğumumda dahi anneme , aileme pek zorluk çıkartmayan bir bebeklik döneminde tek sıkıntım ve ağlayışlarım acıkmamdan kaynaklıymış  Bu sakin , sadece sıkıntısı acıktığında ağlayan bebek, elbette ki zaman geçip çocukluk dönemine geldiğinde (3 yaşında) anaokuluna gitmek için ağlamış.. Zamanın mavi önlükleriyle eve dönen çocuklara imrenmiş olacağım ki böyle bir hevesim söz konusu olmuş.. Malum çocuk yaşta geleceğimizi az da olsa belirliyoruz sanki :)

 

 

Lise yıllarıma kadar başarılı , başarısız, sakin , hırçın ; biri biterken diğer başlangıçlara doğru yol alırken ortaokul çağlarımda hala aile dostlarımızın çocuklarıyla , çevre çocuklarıyla lego , bebek , oyuncak arabayla yarış yapan kocaman bir genç kız olduğumu fark ettim  Bu fark edişim etrafımdaki çocukların beni de kendileri gibi çocukluğuma dönmemi ve benim bundan ne denli haz alışım lise dönemimde meslek lisesi çocuk gelişimi bölümünü okumama yöneltti. Ne de olsa ben bulunduğum ortamda mutluydum ve mesleğimde başarılı olabileceğimin sinyallerimi alıyordum. Keza lise son sınıfında geride almış olduğum başarı belgeleriyle ve okul 12.si olarak okulumdan mezun olduğumda kendimle gurur duydum. Seçimimin kendimi geliştirdiğim sürece önümü aydınlatacağından emin olmaya da başlamıştım ki bu durumu üniversite yıllarımla pekiştirdim, hem teori , hem de pratik anlamında bilgilerim daha kaynaşmıştı.Yapmış olduğum stajlar , gitmiş olduğum seminerler , farklı çocuklarla hazırladığım tez sonuçlarında mesleğimin boyutunu daha da ilerletti. Artık odaklanmış hedefleri gerçekleştirebileceğimin ilk adımlarını atmıştım. Bu fikirle de kendi eğitimimde gördüğüm birçok bilgiyi bire bir detaylandırıp uygulamalıydım ve 29.06.2007 yılında kendi okulumu devir aldım. Kendi bünyemde kendi bilgilerimle kendi velilerime doğru eğitim sistemini paylaşmaya açtım. Paylaşımım sadece tanıştığım , tanıdığım kişilerle sınırlı kalmaması için de blog sayfası oluşturup sizden de gelecek olan fikir ve düşünceler için buradayım.

YENİ BAŞLANGIÇLARA MERHABA :)

Ağu 01, 2012 | Kategori: Blog | Yorumlar: none

 

Yorum Yap

Yorum yazmak için üye girişi yapmalısınız.